01.06.2020 Májoví šipka 2020 ( část 2 )

Májoví šipka 2020 ( část 2 )
Prohry v turnaji bral každý velice sportovně a s úsměvem. Tentokrát byli pro ty nejlepší připraveny uzeniny, lahvinky, spousta propagačních předmětů a knížek o našem krásném městě. Nesmíme opomenout ani každoroční krásné akrylátové poháry po ty nejlepší - včetně toho putovního. Veliké díky patří i pivnici Kolečko za překrásné gentlemanské motýlky s kravatou, které se v jeho firmě šijí. O tyto ceny se losovalo v tombole. Nikdo ten den neodešel s prádnou. Každý dostal nějakou tu cenu a to je vždy hlavní motto tohoto speciálního turnaje! Na Májové šipce jsou pokaždé závěrečné hry náročnější a celkový vítěz tak musí opravdu projevit své herní kvality. Posledních šest hráčů už hrálo na tři vítězné legy a jako bonus k tomu měli i kredity zdarma.

Na posledním místě a tím i salátem turnaje se stal Robert Hlůžek. Králíček si doma určitě pochutná :-) Nejlepší ženou v turnaji se stejně jako vloni stala Peterková Petra hrající za domácí Kolečko a taktéž ženský tým Šikovnej Úlet Ostrov! Tou druhou se stala Ogorková Kateřina a třetí Mlčáková Kateřina. Všechny jmenované ženy hrají v různých teamech za ostrovské Škodíky. Na celkovém a společném 7.-8. místě skončili Lukáš Maron a Pavel Bardoun. Dělené páté a šesté místo patřilo nejlepší ženě Petře Peterkové a Míru Fialovi.

01.06.2020 Májoví šipka 2020 ( část 1 )

Májoví šipka 2020 ( část 1 )
V Ostrovské pivnici Kolečko se v sobotu 30.května pořádal již sedmý ročník Májové šipky. Tento ročník byl trošku jiný než ty předešlé. Zákeřný koronavirus, který se šířil po celém světě zasáhl i šipkařské odvětví a tak restaurační zařízení v naší zemi, kde se softové šipky hrají byly na více jak dva měsíce zavřené. Jen hrstka hráčů mohla ve volném čase trénovat doma na sisálovém terči. Spousta hráčů tak držela šipky v ruce po 10-ti dlouhých týdnech a což bylo i docela znát. Hned první volný víkend se tak mohl uspořádat tento speciální a velmi oblíbený tunájek " O putovní pohár starosty města Ostrov ". Starosta našeho města se turnaje nezúčastnil. Turnaj je sice všem veřejně přístupný, ale pro změnu zase není tolik medializován. Májová šipka je prostě jedna z nejoblíbenějších, na kterém se schází takřka jen domácí ligový hráči, rodáci a nebo ti co mají s našim městem něco společného. Proto je vždy počet účastníků oproti jiným turnajům nižší, ale zase taková pohodovová, přátelská a hlavně uvolněná atmosféra se nedá srovnat s žádným jiným turnajem v širokém okolí! Letos se turnaje zúčastnilo rekordních 24 šipkových nadšenců. Přesněji 20 mužů a 4 ženy. Ti ostrováci kteří nedorazili, přišli skutečně o hodně.

18.05.2020 Finále TOPky 2019 / 2020 ( část 3 )

Finále TOPky 2019 / 2020 ( část 3 )
Poslední ze základních skupin hrají mezi sebou o cenu útěchy 🍼 Dvě skupiny E - F po osmi hráčích, kteří si sebou berou body ze základní skupiny. Hráči na 7 a 8 místě končí v turnaji. Hráči na 3, 4, 5, 6 místě postupují do KO pavouka o 12 účastnících. Hráči na místě 1 a 2 mají v pavouku z kraje volné kolo 🙃 Hrajeme systémem na 3 VL, Semifinále na 4VL, o třetí místo na 3VL a finále pak na 5VL.
Startovné na turnaj je 100 korun českých. Kredity se ovšem nevhazují ❗ trénink před se nepočítá :-D

Prosíme všechny finalisty, aby svojí účast na závěrečném turnaji potvrdili do 31. května! 🤠 Po té v případě neúčasti hráče budou osloveni náhradníci 🤓 Chybějící hráč za náhradníka ( nic se neposouvá ) 🤔 Děkujeme za pochopení a už se na Vás nesmírně těšíme 🍻

Víme, že se určitě nezavděčíme všem ( jako každý rok ) 😕 Termín 13.6. byl však již danný od začátku prvního turnaje a pokud nám to nic vážného nepřekazí, nevidím důvod datum měnit. Je mi opravdu líto těch co se z jakéhokoliv důvodu nemohou finále zúčastnit! 😪 Pokud se ovšem stane, že bude veliké množství omluvenek, tak se společnými silami pokusíme najít jiný a vhodnější termín!💪 Děkujeme za pochopení ... Šipkám zdar

18.05.2020 Finále TOPky 2019 / 2020 ( část 2 )

Finále TOPky 2019 / 2020 ( část 2 )
Na finálový turnaj by tak ale nezbyla ani koruna 😢 Jelikož nám však ve společné kase Kolečka ještě něco zůstalo, tak by jsme rádi věnovali 2 tisíce do tomboly aby nikdo neodešel s prázdnou 👍 Každý účastník finále by si tak vylosoval nějakou tu drobnou cenu. Není přece důležité vyhrát, ale po dlouhé a neplánované odmlce se zase společně vidět a skvěle se pobavit 🥳 Na celkového vítěze by samozřejmě čekal putovní pohár 🏆

Trošku jsem poupravil i pravidla Ostrovské TOPky.
Nejlepších 20 hráčů by samozřejmě postupovalo do velkého finále, které bych rád uspořádal v původním termínu a to 1️3.6.2020
( podmínka 10 odehraných turnajů by však neplatila! Prostě všichni hráči ze žebříčku )

Pravidla se oproti loňsku se nemění❗ Rozdělení skupin je podle spravedlivého klíče, který už byl praktikován i na jiných turnajích. V základní skupině hraje každý s každým na 2VL. První ČTYŘI z každé skupiny postupují do druhé fáze turnaje! 🥳 Poslední ze základních skupin hrají mezi sebou o cenu útěchy 🍼