Svet-Stranek.cz
Oggy a Škodíci Ostrov

Postřehy dojmy a výsledky z MČR družstev:Šipkový klub

Postřehy dojmy a výsledky z MČR družstev

Neuvěřitelný úspěch slaví malý šipkový klub z Ostrova na Mistrovství ČR družstev v kategorii C ( vítězové 2.ligy v každém českém i moravském kraji ) ve Valdicích u Jičína. Škodíci jeli na turnaj bez větších cílů a s minimální zkušeností. Spousta z nich ani nikdy nebyla na takto velkém turnaji a neokusila takové bouřlivé prostředí jako bylo právě ve Valdicích. Pro ně to byl určitě velký zážitek a čest takto prezentovat Karlovarský kraj.

Nakonec se zaprezentovalo 37 týmů, které byly rozlosovány do 10 skupin. Sedm skupin bylo čtyřčlenných a 3 tříčlenné. Z každé skupiny nepostupoval do play off pouze poslední tým. Nebo-li, ze čtyřčlenných skupin šli do play off tři týmy a ze tříčlenných postupovali pouze dva.
Ostrovský klub dostal do skupiny týmy Dravci Přerov, Dabléři Ostrava a Nowis Pardubice. Na první pohled nic neříkající soupeři, ale určitě to nebude žádná procházka růžovým sadem, když se dostali až sem.

První zápas zvládáme po boji s Přerovem 5:4. Přece jen se začíná od nuly a my si uvědomujeme, že hrát se tu dá opravdu s každým soupeřem.

Ten druhý už je ůplně o něčem jiném. Soupeři z Ostravy na nás tvrdě vlítli a rychle zavírali. Ty se musí dostat hodně daleko, říkám si v duchu (nakonec jsem se přece jen mýlil a zůstali daleko nad mým očekáváním). Prohráváme 1:4 a zdá se, že je všemu konec. Ale najednou jako by nás polila živá voda a stav je z ničehonic 4:4. Jako poslední jde k terči Jan Mrenica. Je to jeho první zápas a jde na něm vidět velká nervozita. Ale i přesto skvěle zavřel první leg double 10. Najedou se ale zcela rozklepal. Bylo znát, že atmosféra a důležitost zápasu dělá své. Hra druhého legu se zcela otočila. Soupeř srovnal. V té třetí hře už to byla loterie. Hodně nervozity a nepřesných hodů bylo vidět na obou hráčích. Měl jsem 9 šipek na zavírání, ale bohužel ani jedna se nezapíchla na správné místo. Soupeř zavřel poslední kolo 2 šipkou. O vítězi je rozhodnuto a v týmu je znát částečné zklamání z prohraného zápasu. Nevadí, kluci mě podporují. "Nic se nedějě" , říká kapitán týmu. " Jsme tu proto, abychom si to tu užili. " Odcházím naštvaně k baru a šipky už nechci ani vidět. Jestli kvůli tomuhle zápasu nepostupíme, budu si to ještě dlouho vyčítat.

Před náma je ovšem ještě jedno těžko utkání a šance na postup stále je. Tenhle zápas nám nakonec vyšel zcela geniálně a tak si mohl dokonce zahrát celý tým. Kapitán Ogy mě prostě donutil po minulé smolné porážce si stoupnout opět k terči. Výsledek 8:1 proti starším, lehce alkoholově unaveným pánům z Pardubic nám nakonec zajišťuje překvapivě první místo a to díky veliké výhře a lepším vzájemným legům. S úžasem všech z nás dostáváme i volný los, tentokrát už v pavoukovém dalším kole. Již teď je to nad naše původní představy a všechno kolem si náramně užíváme.

Po obědové pauze bedlivě sledujeme možného soupeře. Rozhoduje se mezi Frýdkem Místkem a týmem ze Střelic. Nakonec skvělým finišem a 3 výhrama v řadě postupujou Střelice. Na tento neznámý moravský jsme vlítli velkou odhodlaností a chutí se dostat do čtvrfinále. Je to neskutečné, ale za 30 minut je konec zápasu. Jako první s výhrou 5:0 postupujeme mezi posledních 8 týmů na republice! Jelikož jsme ukončili zápas nejrychleji, po očku sledujeme i naše kamarády z Mariánských Lázní. Nakonec to dobře dopadlo a ze stavu 3:4 otočili na 5:4. Radost týmu je obrovská, prožívají to stejně emotivně jako my

Mezi osmičku nejlepších se teda probojovali a čtvrtfinálové dvojice utvořili:
Darts club Držovice vers. DT Mariánské Lázně
Škodíci Ostrov vers. Olympia Tábor B
Beaťáci Hořovice vers. Sepie Pardubice
Korunky Kolín vers. Darts Vampires České Budějovice

Po cigaretové pauze je tu opět další kolo. Konečně jsem zase chytil formu a skvěle zavírám do 6.kola (301 DO). Soustředím se ale pouze na svůj terč. Nevnímám spoluhráče, jen hlučnou atmosféru kolem sebe, proto si ani nepamatuji průběžný výsledky naší hry s Táborem. Nakonec vítězíme 5:4 a mohou vypuknout nefalšovaná radost. Jsme na bedně a teď už je pro nás jen jediný cíl. Přivést domů ten nejcennější pohár. Bohužel na sousedním terči smolně prohrávají v poslední hře na středy Mariánské Lázně 5:4 a jejich báječná pouť je u konce. Ale myslím si, že jejich konečné 5. místo je pro ně skvělým úspěchem a teď všchni drží pěsti jen nám.

Ve třetím a čtvrtém čtvrtfinále naopak zvítězily "druhé" týmy. Sepie 5:2 a Vampíři 5:3.

Semifinále:
Darts Club Držovice vers. Škodíci Ostrov
Sepie Pardubice vers. Darts Vampires České Budějovice

Jedna poznámka k atmosféře. Je skvělé pozorovat, jak si týmy uživají šanci zahrát si turnaj a utkání s týmy, se kterými by nikdy neměly šanci si zahrát. Přátelská atmosféra je dnes neuvěřitelná. Poražení dokáží, přes osobní zklamání, ocenit výkony soupeřů. Dnes je to balzám na duši, s jakou chutí a v jaké pohodě se dají hrát šipky i v situaci, kdy napětí z hráčů jen sálá. Napětí je tu totiž větší než v nejvyšších soutěžích. Tito borci totiž se souboji v takto prestižní soutěži nemají ve většině případů žádné zkušenosti.

Na Škodíky čeká za 15 minut tým z Držovic. Vítězná sestava se Střelicema a Táborem se nemá měnit, tak proto i teď nastupuje Nekola, Budík, Rom a Mrenica. Začali jsem famózně, velmi důležitý leg zahrál Honza. Na legy 1:1. Na soupeřovo terči svítí číslo kolem 100. Honzovi zbylo 66. Chvíli přemýšlel co s tím, ale nakonec vypálil jako z kulometu. Výsledek byl 3 x 16 a 2 X 9. Neuvěřitelné. Po další čtyřhře vedeme už 4:1. Zdá se to být neskutečné, ale finále máme na dosah! Bohužel v druhé půlce Mrenica, Budík i Nekola prohráli a drama bylo na světě. Všichni stojíme jako opaření a modlíme se, ať to Ondrovi vyjde. Ne legy je to 1:1 a vyrovnanější to být už prostě nemůže. Je to tááám! Ondrovi se podařilo zavřít double 6. Sen se stal skutečností! V zájemném opojení skáčeme jako čeští fotbalový hráči na EURU po vítěztví nad Polskem.

Českobudějovičtí vampíři si přesvědčivěji poradili s týmem Sepi (5:2) a postupují s náma do finále, které odstartuje v 18:20.

Je tedy ještě nějaký ten čas, tak si běžím pro panáka. Tohle už moje srdce neunáší. Potkávám cestou kluky z Pardubic, kteří nám gratulují k postupu a upozorňují, že vampýři budou pro nás silný oříšek. V duchu si říkám, že je stejně seřežeme. Jinak to dopadnout už prostě nemůže

Finálové sestavy:
Vampíři: Jakub Macháček, Jakub Pich, Josef Jarolímek, Zdeněk Brož, Petra Javorková
Škodíci: Petr Nekola, Jiří Budík, Ondřej Rom, Jan Mrenica, Miroslav Ogorek, Bui Duy Nghia, František Hochman, Ota Piskáček

Ve finále bohužel nenechali Vampíři nikoho na pochybách, kdo že je v sezóně 2011/2012 v kategorii C nejlepší. Od samotného úvodu šli zaslouženě do vedení, skvěle, bezchybně zavírali a to si udrželi po celé utkání. První půlka skončila výsledkem 3:1, kdy pouze jeden bod uhrál Mrenica. Výherní čtyřhrou jsme se ještě pokusili o malý zázrak. Bohužel další zápas už naši kluci nezvládli a byli tak jen jednu prohru od finálové porážky. 5 bod uhráli kluci z Budějovic proti Mréňovi. Ten v té chvíli neudržel své slzy. Hodně tu dlouho cestu společně s Petrem Nekolou prožíval. Výsledek 5:2 je pro Škodíky hořkým zklamáním. Pro někoho to přetrvává pár minut, pro jiného zase jen pár sekund. Po gratulaci soupeřům se už zase otřásá celý sál a ta bolest z druhého místa už je ta tam. Všichni se objímají a dojetím si potřásají rukou snad s každým, kdo právě v kulturním domě ve Valdicích byl. To co ale opět zaujalo nejvíce, byl projev týmů při vyhlašování. Kompletní čtveřice zářila štěstím a při společném zpěvu státní hymny naskakovala i husí kůže. Kategorie C a její turnaj byl prostě jedinečný a pro spousta týmů prostě jedním velkým zážitekm. Bujarou oslavu a cestu domů už Vám tu snad popisovat nemusím :-)

Tohle zřejmě šipkový klub z malého Karlovarského města už nikdy nazažije. Kdo nebyl neuvěří.

Děkuji týmu a všem okolo, kdo se na tomhle velkém úspěchu podíleli!

Postřehy z MČR napsal Jan Mrenica