O pohár starosty města Ostrov:Šipkový klub

O pohár starosty města Ostrov

V Ostrovské pivnici Kolečko se v sobotu 28.května pořádal již devátý ročník Májové šipky. " O putovní pohár starosty města Ostrov ". Starosta našeho města se turnaje nezúčastnil. Turnaj je sice všem veřejně přístupný, ale pro změnu zase není tolik medializován. Májová šipka je po ostrovském Memoriálu prostě nejoblíbenější místní turnájek, na kterém se schází takřka jen domácí ligový hráči, kamarádi, amatéři, rodáci a nebo ti co mají s našim městem něco společného. Proto je vždy počet účastníků oproti jiným turnajům nižší, ale zase taková neskutečně pohodová, přátelská a hlavně uvolněná atmosféra se nedá srovnat s žádným jiným turnajem v širokém okolí! Letos se turnaje zúčastnilo rekordních 25 šipkových nadšenců. Přesněji 17 mužů a nevýdaných 8 žen! Ti ostrováci kteří byli pozvání a nedorazili, přišli skutečně o hodně. I přes naší hokejovou semifinálovou prohru proti Kanadě, panovala na Kolečku neskutečná atmosféra.

Prohry v turnaji bral každý velice sportovně a s úsměvem. Vždyť o tom především tento speciální turnájek převážně je. Tentokrát byly pro ty nejlepší připraveny lahvinky, rybářské krmení, spousta propagačních předmětů a knížek o našem krásném městě, propagační předměty České pošty, věcné dary od pivnice Kolečko a také hlavní cena kávovar od manželů Bagových. Za to Drahušce z Kolečka moc děkujeme !!! Nesmíme opomenout ani každoroční krásné akrylátové poháry po ty nejlepší - včetně toho putovního. Jelikož jeho držitel Štěpán Tunkiv ho vyhrál již po třetí po sobě, tak měl právo si jej nechat. To taky udělal a proto se narychlo sháněl nový. Nikdo ten den neodešel s prádnou. Každý dostal nějakou tu cenu a to je vždy hlavní motto tohoto vyhlášeného turnaje! Tento ročník se před Kolečko dovezl i grill. Každý hráč tak dostal lahodnou klobásku a nebo si mohl přivézt pochutiny své 🙂
Na Májové šipce jsou pokaždé závěrečné hry náročnější a celkový vítěz tak musí opravdu projevit své herní kvality. Tentokrát to vsak bylo více fyzicky i alkoholově náročnější 😃 I přesto však poslední čtyři hráči hráli na tři vítězné legy.

Na posledním místě a tím i salátem turnaje se stal Tomáš Hruška. Nejlepší ženou se v samostatném turnaji nově stala Jarka Prokopová - hrající za klub Šviháci Jáchymov. Ta ve finále porazila Lucii Sieglovou z Karlových Varů. Třetí místo brala Klára Ogorková - Škodíci Ostrov.

V hlavním turnaji na celkovém a společném 7.-8. místě skončili bombarďák Renda Loučim a abstinent Tomáš Počta. Dělené páté a šesté místo patřilo nejlepší ženě Jarce Prokopové a organizátorovi Janu Mrenicovi, kterému patří za to vše veliké díky. Pro bramboru - a pohárek za čtvrté místo si došel Tomáš Spruzsanský. Ve finále levé strany si to na tři vítězné legy rozdali vítěz minulého ročníku ostrovský Štěpán Tunkiv a nejlepší Škodík v turnaji Míra Fiala. Mírovi bohužel odešlo zavírání a tak se Štěpán poměrem 3:0 dostal až do celkového finále. Z pravé strany na něho čekal rodák z Chýše, žijící v Ostrově a hrající za Jáchymovské Šviháky. Zdeněk Štěpánek. Pokud se nepletu, tak finále a po té superfináe se hrálo celkem na sedm legů. Nepamatujeme si přesné průběhy her, ale víme, že Štěpán to opět dokázal! Zřejmě sehrálo roli i to, že ten den byl jako řidič a jeden z mála na nealku 🙂

Štěpán, který hraje za karlovarský Průšvih tak vyhrál Májovou šipku již po čtvrté po sobě. Opravdu nevýdaná bilance. Dokonal tak obrat ve svůj prospěch a po výsledcích 3:1 a 3:0 tak zcela po právu mohl opět zvednout nad hlavu ten „nejcennější“ putovní pohár starosty města.
Předávaly se ceny za nejvyšší zavření a bingové krále. Cenu za nejvyšší zavření a to s číslem 113 si domů odnesl Michal Zelenka. Bingový král pro změnu putoval k Jirkovi Budíkovi. Amatérém turnaje se stal Michal Podzimek 😎

Všichni zúčastnění byli s podařenou akcí nadmíru spokojeni. I přes smutnou hokejovou porážku se všichni náramně bavili až do samotného konce. Pivnici Kolečku, jejímu skvělému personálu a hlavně všem sponzorům děkujeme za pěkné ceny! Kdo z místních šipkařů nedorazil, tak může opravdu a pouze jen litovat! Už teď se všichni zúčastnění těší na další a jubilejní 10. ročník, na který Vás všechny srdečně zveme.