O pohár starosty města Ostrov:Šipkový klub

O pohár starosty města Ostrov

V Ostrovské pivnici Kolečko se netradičně až v sobotu 26. června pořádal již osmý ročník Májové šipky. Důvodem byla pandemická situace . Zákeřný koronavirus, který se šířil po celém světě zasáhl i šipkařské odvětví a tak restaurační zařízení v naší zemi, kde se softové šipky hrají byly takřka půl roku zavřené a proto se turnájek z května musel přesunout až na červen. Hned jak to bylo možné, tak se našel volný termín a mohla tak začít příprava na tento velmi oblíbený a speciální tunájek " O putovní pohár starosty města Ostrov ". Starosta našeho města se turnaje nezúčastnil. Turnaj je sice všem veřejně přístupný, ale pro změnu zase není tolik medializován. Ostrovská Májová šipka je prostě jedna z nejoblíbenějších, na kterém se schází takřka jen domácí ligový hráči, rodáci a nebo ti co mají s našim městem něco společného a nebo často jezdí na naše pravidelné turnaje. Proto je vždy počet účastníků oproti jiným turnajům nižší, ale zase taková pohodová, přátelská a hlavně uvolněná atmosféra se nedá srovnat s žádným jiným turnajem v širokém okolí! To prostě musíte osobně zažít! Vždy se tak sejde „komorních“ cca 20-24 lidí. Letos se turnaje zúčastnilo 23 šipkových nadšenců. Přesněji 17 mužů a 6 žen. Ti ostrováci kteří nedorazili, přišli skutečně o hodně. Letošní ročník byl speciální ještě z jednoho důvodu. Jelikož se před pár dny prohnalo Českem ničivé tornádo, rozhodli se všichni přítomní věnovat dobrovolné startovné právě na pomoc lidem, kteří to teď potřebují nejvíce. Konkrétně do malé vesničky Stebno na Lounsku, kde žije skromný a kdo ho zná tak i užasný chlap z naší šipkařské rodiny Michal Bali. Vybralo se neskutečných a úctyhodných 6100 kč. Tímto bych chtěl všem neskutečně moc poděkovat.

Teď už ale zpět k zápasům. Prohry v turnaji bral každý velice sportovně a s úsměvem. Penízky z turnaje šly přece na dobrou věc. Tentokrát byli pro ty nejlepší připraveny uzeniny, lahvinky, spousta propagačních předmětů a nesmíme opomenout ani vyřezávané lampičky s Májovou šipkou. Taktéž každoroční krásné akrylátové poháry po ty nejlepší - včetně toho putovního, který už po druhé za sebou vlastnil Štěpán Tunkiv. Veliké díky patří i pivnici Kolečko za ceny a jejímu personálu za skvělou ochotu. Každý zúčastněný ještě zdarma dostal i lahodnou klobásku na grilu. Nikdo ten den neodešel s prádnou. Všichni dostali nějakou tu ať už drobnou a nebo větší cenu. A to je vždy hlavní motto tohoto nevšedního turnaje! Na Májové šipce jsou pokaždé závěrečné hry náročnější a celkový vítěz tak musí opravdu projevit své herní kvality. Poslední čtveřice už hrála na tři vítězné legy.
Na posledním místě a tím i salátem turnaje se stala Veronika Hájková. Amatérem turnaje se stala Maruška Převrátilová, která se do turnaje přihlásila na poslední chvíli. V kategorii žen došlo ke vzácné shodě. Obě protagonistky se po skončení vzájemného duelu nakonec domluvili, že obě byli ten den nejlepší a spravedlivě si tak rozdělily ceny. Řeč teda byla o Jaroslavě Prokopové hrající za Šviháky Jáchymov a domácí Peterkové Petře hrající pro změnu za domácí Kolečko a taktéž ženský tým Šikovnej Úlet Ostrov. Třetí skončila rovněž domácí hráčka Ogorková Kateřina.

Na celkovém a společném 7.-8. místě skončil organizátor - ten co to vše vymyslel a zařídil Jan Mrenica a také velký srdcař Jiří Semera z Nové Role. Dělené páté a šesté místo patřilo Lukáši Ogorkovi a Tomáši Hruškovi, kteří zřejmě s tak skvělým umístěním ani nepočítali.
Pro bramboru - čtvrté místo si došel domácí borec Zdeněk Štěpánek. Ve finále levé strany si to na tři vítězné legy rozdali vítěz minulých dvou ročníků ostrovský Štěpán Tunkiv a stále se lepšící sokolovský bombarďák hrající za domácí Škodíky Míra Fiala. Štěpán Tunkiv přece jen ukázal pevnější ruku a po velké bitvě se tak dostal do svého třetího finále za sebou. Z pravé strany na něho čekal nejlepší Škodík, veliký sympaťák a kuchař v jednom Václav Krotký. Finále se hrálo celkem na osm legů. Favorit turnaje Štěpán dokázal Václava porazit ve finále 3:0. Superfinále však už mělo zcela jiný průběh. Válku nervů a lepších koncovek na zavírání nakonec předvedl Štěpán Tunkiv, který hraje za karlovarský Průšvih a v nejtěsnějším poměru 3:2 tak mohl oslavit svůj ostrovský hattrick! Vskutku nevýdaná bilance. Zcela po právu tak mohl opět zvednout nad hlavu ten „nejcennější“ putovní pohár starosty města. Gratulace veliká.

Předávaly se i pohárky a ceny za nejvyšší zavření a bingového krále. Cenu za nejvyšší zavření a to s krásným číslem 111 si domů odnesla Kateřina Ogorková. Bingový král pro změnu putoval ke Štěpánovi.
Všichni zúčastnění byli s podařenou akcí velice spokojeni a po nečekané vynucené dlouhé pauze se náramně bavili až do samotného konce. Pivnici Kolečku, jejímu skvělému personálu a hlavně všem sponzorům děkujeme za pěkné ceny! Kdo z místních šipkařů nedorazil, tak může opravdu a pouze jen litovat! Tohlo ani tak nebylo o výkonech, ale prostě o tom se sejít a podpořit ty, kteří to v této nelehké době momentálně potřebují nejvíce. Už teď se všichni zúčastnění těší na devátý ročník, na který Vás všechny srdečně zveme. A příští rok třeba i s Michalem Balim z postiženého Stebna!

Celkovou výsledkovou listinu najdete zde