Podrobná reportáž:Šipkový klub

Podrobná reportáž

Je za náma dlouhý a náročný 9. ročník Memorialu Milana Fialy, který se uskutečnil v sobotu 27. ledna v Ostrovské pivnici Kolečko. Ten právě skončený ročník se bude jen těžko překonávat. 72 přihlášených lidí! Tohle opravdu nikdo nečekal. Rekord pokořen.Neskutečné. Děkujeme všem co dorazili a těm co přežili!
72 zaregistrovaných šipkařů udělalo skvělou, pohodovou a vyjímečnou atmosféru. Nechyběli hráči z Karlových Varů, Jáchymova, Merklína, z ligového Chodova, Březové, karlovarského Pšova a také ligového Pšova z Ústeckého kraje a ostatních lidí z různých koutů měst! Memoriálu se ale převážně zúčastnili domácí šipkaři z Ostrova, včetně Milanovi nejbližší rodiny a jeho kamarádů

Turnaj již tradičně zahájila dcera Nikola Fialová hodem první šipky. Pak přišla na řadu tombola a hodnotné ceny, včetně třeba kávovaru a nebo mobilního telefonu. Výborná parta lidí se poté náramně bavila až do pozdních nočních hodin. V ceně startovného byl i velmi chutný hovězí guláš od pana šéfkuchaře Škodíka Venci Krotkého. A přes 100 chlebíčků od Štefana Nežatického. Pro všechny zúčastněné šlo především o dobrou zábavu, ale přesto bylo k vidění i spousta dramatických a vyhrocených utkání. Porážky ale brala většina hráčů velice sportovně. Pro spoustu lidí nebylo ani tak důležité vyhrát, ale především se zúčastnit.

Do finálové osmičky se probojoval jeden hráč z místního klubu Škodíci Ostrov, jeden jáchymovský Švihák, jeden z Úletu Pšov, také Žíla Chodov měla své zastoupení, potom i Dalovice a jeho bývalý extraligový hráč momentálně na volné noze a tři borci od Gepardů z Březové. Na děleném sedmém a osmém místě skončil nejlepší Škodík turnaje Renda Loučim a překvapivě i vítěz minulého ročníku Vráťa Král od Gepardů . Šestou příčku obsadil taktéž Gepard a to Zdeněk Balouš, který prohrál v souboji a pohárové páté místo se Zdeňkem Štěpánkem hrající za Šviháky z Jáchymova. Překvapením turnaje bylo čtvrté místo Milana Suka z Úletu Pšov. Nejlepší Gepard Honza Buberle skončil na trojce. Ve finále si to tak rozdala Žíla Chodov v podání Štěpána Tunkiva a na druhé straně Dalovice a Leoš Ševčík. Oba dva hráči již své místečko na putovním měli a tak už bylo předem jasné, že nové deváté jméno na poháru nepřibude. Finále mělo rychlý průběh. V něm šel Štěpán do utkání z pravačky a nedal Leošovi sebemenší šanci zápas nějak zdramatizovat.

Leoš se tak po finálové porážce 2:0 musel spokojit se stříbrem a tím se i poklonit celkovému vítězi. Štěpán Tunkiv se tak po roce 2020 stal již po druhé vítězem tohoto báječného turnájku. Nádherné gesto pak udělal i při předávání putovního skleněného poháru, který věnoval Milanovo Fialy milované ženě Ivetě. Za toto gesto ti Štěpáne moc děkujeme!!!
V průběhu Memoriál turnaje se ještě rozjel samostatný a náročný turnaj žen, který měl v pavouku 12 šipkařek. Nejlepší ženou se nakonec stala Lucka Sieglová z teamu Náplavka Karlovy Vary, před svojí teamovou parťačkou Petrou Peterkovou. Třetí místo obsadila a hodnotný balíček s krásným pohárem si do Varů odvezla Heroldová Petra.

Ten den se předávala i spousta dalších cen. Prvním odpadlíkem a pohár s okurkama dostal ostrovský Jan Hruška. Nejlepším amatérem se na neuvěřitelném devátém místě stal Rakinič Vlado z Ostrova, který se symbolicky v 72 letech stal i nejstarším účastníkem turnaje. Cenu „ Bingového krále“ získal Ladislav Jíra a cenu za nejvyšší zavření 132 bral Vratislav Král. Zvláštní a velice prestižní pohár byl předán i „Opilcovi turnaje“ . Tu dostal Renda Loučim, který prý vypil asi 40 piv 😃
Za slunného nedělního odpoledne se Milanovo kamarádi a nejbližší rodina sešli na hřbitově a uctili jeho památku kyticí na hrob i s jeho oblíbeným lahodným mokem a zapálenou cigaretkou. Nutno také dodat, že kluci z jeho týmu byli na hřbitové již před turnajem 🙂
Šipky jsou opravdu krásný, a nevyzpytatelný sport. Často tak nejde ani o hodiny strávené u terčů, ale i o to mít trochu toho štěstí a hlavně pevné nervy při závěrečných hodech. Ocenění a velké díky patří všem, kdo se na tomto neskutečném turnaji podíleli. Poděkování především samotnému pořadateli a organizátorovi turnaje Janu Mrenicovi, Petře Peterkové za spolupráci, Vláďovi Pravdovi za hlavní cenu do tomboly, týmu Škodíci Ostrov za sponzorské dary, pivnici Kolečku, městu Ostrov, personálu pivnice za super pracovní výkony a spoustě dalších sponzorů a lidí bez kterých by se takto skvělý a úžasný turnaj asi jen stěží uskutečnil.
Všichni se tak již dnes těší na další jubilejní 10. ročník tohoto speciálního turnaje. Obavy ale jsou již teď, protože už to na vyšší metu snad ani posunout nelze. Škoda, že ostrovská šipkařská arénka není nafukovací …